Twoja przeglądarka jest stara i nie obsługuje tej strony w poprawnym formacie.
Proszę zaktualizować przegladarkę do nowszej wersji lub wybrać inną z listy poniżej.

FierFox Google Chrome Opera Internet Explorera Safari
Biuletyn Informacji Publicznej Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pińczowie
Elektroniczna skrzynaka podawcza Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pińczowie
Program Wspieraj Seniora
A A A
Wersja dla niedowidzących
Kategoria

Projekt EFS

loga projektu

 

Ponownie ruszyły staże zawodowe w ramach
projektu „Nowe Otwarcie”

„Opiekun osób starszych i niepełnosprawnych + Siostra PCK + Pierwsza pomoc przedmedyczna” 

Od 17 Maja 2021 roku w ramach projektu „NOWE OTWARCIE” współfinansowanego ze  Środków Ęuropejskiego Funduszu Społecznego w  ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020, realizowanego przez Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Pińczowie, w oparciu o zdobytą wiedzę teoretyczną w kursie zawodowym „Opiekun osób starszych i niepełnosprawnych + Siostra PCK + Pierwsza pomoc przedmedyczna” ruszyły 6-miesięczne staże zawodowe. Obecnie odbywa je 9 uczestników, w Domu Pomocy Społecznej w Pińczowie. W czasie trwania staży uczestnicy projektu otrzymują stypendia stażowe.
Staże zawodowe są formą aktywizacji zawodowej, dzięki której uczestnicy projektu mają możliwość nabycia praktycznych umiejętności poprzez wykonywanie zadań w miejscu pracy.

loga projektu

 

KURS ZAWODOWY

„OPIEKUN OSÓB STARSZYCH I NIEPEŁNOSPRAWNYCH +SIOSTRA PCK+PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA”

W dniach od 22 marca - 30 kwietnia 2021 r. w ramach projektu „NOWE OTWARCIE” współfinansowanego ze  Środków Ęuropejskiego Funduszu Społecznego w  ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020, realizowanego przez Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Pińczowie odbywa się kurs zawodowy „Opiekun osób starszych i niepełnosprawnych + Siostra PCK + Pierwsza pomoc przedmedyczna”
W kursie wzięło udział 15 osób. Szkolenie przeprowadzono zarówno w części teoretycznej jak i praktycznej. W związku z panującą pandemią COVID -19 zajęcia w zależności od sytuacji pandemicznej związanej z Covid -19 odbywały się w formie online za pośrednictwem platformy DISCORD lub w Domu Pomocy Społecznej w Pińczowie.
Wszyscy uczestnicy kursu ukończyli go z wynikiem pozytywnym oraz uzyskali certyfikat wydany przez Polski Czerwony Krzyż.
Uzyskane uprawnienia dają uczestnikom kursu możliwość podjęcia pracy w kraju, ale są również honorowane poza jego granicami. 

Gratulujemy uczestnikom ukończenia kursu oraz życzymy dalszych sukcesów zawodowych.

 

loga projektu

 

 

Ruszyły staże zawodowe w ramach projektu „Nowe Otwarcie”

 

Od 1 kwietnia 2020 roku w ramach projektu „NOWE OTWARCIE” współfinansowanego ze  Środków Ęuropejskiego Funduszu Społecznego w  ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020, realizowanego przez Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Pińczowie, w oparciu o zdobytą wiedzę teoretyczną w kursach zawodowych „Spawacz - spawanie blach i rur spoinami pachwinowymi metodą MAG + Spawanie blach i rur spoinami pachwinowymi metodą TIG + Ręczne przecinanie termiczne – plazmowe” oraz „Kucharz z organizacją przyjęć okolicznościowych + kelner + carving + uprawnienia sep” ruszyły 6-miesięczne staże zawodowe. Obecnie odbywa je 10 uczestników, u trzech pracodawców z lokalnego rynku pracy na terenie miasta Pińczów.

1) Zakład Produkcyjno-Usługowo-Handlowy „Matuszczyk”
2) Dom Pomocy Społecznej w Pińczowie.
3) Restauracja & Bistro „ Kwadrans”

W czasie trwania staży uczestnicy projektu otrzymują stypendia stażowe.
Staże zawodowe są formą aktywizacji zawodowej, dzięki której uczestnicy projektu mają możliwość nabycia praktycznych umiejętności poprzez wykonywanie zadań w miejscu pracy.

 

loga projektu

 

KURS ZAWODOWY
„KUCHARZ Z ORGANIZACJĄ PRZYJĘĆ OKOLICZNOŚCIOWYCH + KELNER
+ CARVING + UPRAWNIENIA SEP”

 

 

     W dniach od 10 lutego - 17 marca 2020 r. w ramach projektu „NOWE OTWARCIE” współfinansowanego ze  Środków Ęuropejskiego Funduszu Społecznego w  ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020, realizowanego przez Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Pińczowie odbywa się kurs zawodowy „Kucharz z organizacją przyjęć okolicznościowych + Kelner + Carving + Uprawnienia SEP”
     W kursie bierze udział 10 osób, które rozwijają swoje umiejętności teoretyczne i praktyczne w zakresie; kucharz z organizacją przyjęć okolicznościowych, kelner, a także rozwijają tajniki carvingu w Zamku Dersława w Busko-Zdrój.
Zajęcia są prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę. Uczestnicy mają zapewniony dojazd, a także catering (tj. kawę, herbatę, ciasto, obiad)
Ostatnim krokiem naszych uczestników będzie egzamin, który odbędzie się w dniu 17 marca 2020r.


Wszyscy pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Pińczowie mają nadzieję, że uczestnicy projektu, którzy dotychczas wykazali się dużym zaangażowaniem zdadzą go celująco i już niedługo będą mogli odebrać certyfikaty.

loga projektu

 

KURS ZAWODOWY - SPAWACZ

 

 

     W dniach od 15 października do 5 grudnia 2020 w ramach projektu „NOWE OTWARCIE” współfinansowanego ze  Środków Ęuropejskiego Funduszu Społecznego w  ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020, realizowanego przez Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Pińczowie odbywał się kurs  „Spawanie blach i rur spoinami pachwinowymi metodą MAG + Spawanie blach i rur spoinami pachwinowymi metodą TIG + Ręczne przecinanie termiczne - plazmowe”.
W kursie wzięło udział 5 osób. Szkolenie przeprowadzono zarówno w części teoretycznej jak i praktycznej. Wszyscy uczestnicy kursu spawalniczego ukończyli go z wynikiem pozytywnym oraz uzyskali certyfikat wydany przez Instytut Spawalnictwa w Gliwicach.


Uzyskane uprawnienia dają uczestnikom kursu możliwość podjęcia pracy w kraju, ale są również honorowane poza jego granicami. 


Gratulujemy uczestnikom ukończenia kursu oraz życzymy dalszych sukcesów.

loga projektu

 

PORADY PRAWNE

 

 

     W dniach od 5 września 2019r. do 29 listopada 2019r. w ramach projektu „NOWE OTWARCIE” współfinansowanego ze  Środków Ęuropejskiego Funduszu Społecznego w  ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020, realizowanego przez Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Pińczowie odbyły się porady prawne dla uczestników projektu.
     W spotkaniach wzięło udział 30 osób. Program szkolenia objął 85 godzin indywidualnych porad prawnych. W ramach spotkań z prawnikiem uczestnicy projektu mogli uzyskać wszelkie porady w związku ze zgłoszonymi problemami oraz informacje o obowiązującym stanie prawnym i uzyskać pomoc w przygotowaniu projektów różnego rodzaju pism (np. o zwolnienie z kosztów sądowych, ustanowienie pełnomocnika z urzędu itp.).