Twoja przeglądarka jest stara i nie obsługuje tej strony w poprawnym formacie.
Proszę zaktualizować przegladarkę do nowszej wersji lub wybrać inną z listy poniżej.

FierFox Google Chrome Opera Internet Explorera Safari
Biuletyn Informacji Publicznej Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pińczowie
Elektroniczna skrzynaka podawcza Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pińczowie
Program Wspieraj Seniora
A A A
Wersja dla niedowidzących
Kategoria

Projekt EFS

loga projektu

 

KURS ZAWODOWY
„KUCHARZ Z ORGANIZACJĄ PRZYJĘĆ OKOLICZNOŚCIOWYCH + KELNER
+ CARVING + UPRAWNIENIA SEP”

 

 

     W dniach od 10 lutego - 17 marca 2020 r. w ramach projektu „NOWE OTWARCIE” współfinansowanego ze  Środków Ęuropejskiego Funduszu Społecznego w  ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020, realizowanego przez Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Pińczowie odbywa się kurs zawodowy „Kucharz z organizacją przyjęć okolicznościowych + Kelner + Carving + Uprawnienia SEP”
     W kursie bierze udział 10 osób, które rozwijają swoje umiejętności teoretyczne i praktyczne w zakresie; kucharz z organizacją przyjęć okolicznościowych, kelner, a także rozwijają tajniki carvingu w Zamku Dersława w Busko-Zdrój.
Zajęcia są prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę. Uczestnicy mają zapewniony dojazd, a także catering (tj. kawę, herbatę, ciasto, obiad)
Ostatnim krokiem naszych uczestników będzie egzamin, który odbędzie się w dniu 17 marca 2020r.


Wszyscy pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Pińczowie mają nadzieję, że uczestnicy projektu, którzy dotychczas wykazali się dużym zaangażowaniem zdadzą go celująco i już niedługo będą mogli odebrać certyfikaty.

loga projektu

 

KURS ZAWODOWY - SPAWACZ

 

 

     W dniach od 15 października do 5 grudnia 2020 w ramach projektu „NOWE OTWARCIE” współfinansowanego ze  Środków Ęuropejskiego Funduszu Społecznego w  ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020, realizowanego przez Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Pińczowie odbywał się kurs  „Spawanie blach i rur spoinami pachwinowymi metodą MAG + Spawanie blach i rur spoinami pachwinowymi metodą TIG + Ręczne przecinanie termiczne - plazmowe”.
W kursie wzięło udział 5 osób. Szkolenie przeprowadzono zarówno w części teoretycznej jak i praktycznej. Wszyscy uczestnicy kursu spawalniczego ukończyli go z wynikiem pozytywnym oraz uzyskali certyfikat wydany przez Instytut Spawalnictwa w Gliwicach.


Uzyskane uprawnienia dają uczestnikom kursu możliwość podjęcia pracy w kraju, ale są również honorowane poza jego granicami. 


Gratulujemy uczestnikom ukończenia kursu oraz życzymy dalszych sukcesów.

loga projektu

 

PORADY PRAWNE

 

 

     W dniach od 5 września 2019r. do 29 listopada 2019r. w ramach projektu „NOWE OTWARCIE” współfinansowanego ze  Środków Ęuropejskiego Funduszu Społecznego w  ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020, realizowanego przez Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Pińczowie odbyły się porady prawne dla uczestników projektu.
     W spotkaniach wzięło udział 30 osób. Program szkolenia objął 85 godzin indywidualnych porad prawnych. W ramach spotkań z prawnikiem uczestnicy projektu mogli uzyskać wszelkie porady w związku ze zgłoszonymi problemami oraz informacje o obowiązującym stanie prawnym i uzyskać pomoc w przygotowaniu projektów różnego rodzaju pism (np. o zwolnienie z kosztów sądowych, ustanowienie pełnomocnika z urzędu itp.).

loga projektu

 

 

KURS ,, KOMPETENCJE CYFROWE
Z CERTYFIKATEM ECCC”

 

      W dniach od 7 października 2019r. do 23 października 2019r. w ramach projektu „NOWE OTWARCIE” współfinansowanego ze  Środków Ęuropejskiego Funduszu Społecznego w  ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020, realizowanego przez Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Pińczowie odbył się kurs ,, kompetencje cyfrowe z certyfikatem eccc” dla uczestników projektu.
      W kursie wzięło udział 30 osób , które w ramach programu szkolenia uzyskali kompetencje cyfrowe tak potrzebne na dzisiejszym rynku pracy. Czyli pewien zestaw wiedzy, umiejętności, postaw.
Zgodnie z definicją  Zaleceń Rady Europejskiej 2018 „Kompetencje cyfrowe obejmują krytyczne i odpowiedzialne korzystanie z technologii cyfrowych i interesowanie się nimi do celów uczenia się, pracy i udziału w społeczeństwie”.

 

loga projektu

WARSZTATY PSYCHOLOGICZNE

 


         W dniach od 17.09.2019 r. do 30.09. 2019r. w ramach projektu „NOWE OTWARCIE” współfinansowanego ze  Środków Ęuropejskiego Funduszu Społecznego w  ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020, realizowanego przez Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Pińczowie odbywają się warsztaty psychologiczne, w których bierze udział 30 uczestników projektu.
         W trakcie indywidualnego poradnictwa psychologicznego uczestnicy projektu uzyskują profesjonalną pomoc w radzeniu sobie z problemami, których doświadczają na co dzień. Konsultacje z psychologiem przyczyniają się do lepszego zrozumienia problemu, określenia motywacji do zmian oraz określenia możliwych sposobów postępowania dla przezwyciężenia przeżywanych trudności.

loga projektu

Wyjazd integracyjny do Krainy Quadów

W dniu 29 sierpnia 2019r. w ramach projektu „NOWE OTWARCIE” współfinansowanego ze  Środków Ęuropejskiego Funduszu Społecznego w  ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020, realizowanego przez Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Pińczowie UP wraz z osobami zależnymi wzięli udział - wyjeździe integracyjnym do Dziecięcej Krainy Quadów w Kamedułach. Wyjazd został zrealizowany przez profesjonalną Firmą Turystyczną o dużym doświadczeniu w obsłudze imprez turystycznych i miał charakter integracyjny, edukacyjny i turystyczny. Udział osób zależnych pozwolił na zacieśnienie więzi rodzinnych i spędzenie aktywnie czasu. Wszystkim osobom zapewniono bilet wstepu, ubezpieczenie NW, posiłek oraz wiele atrakcji szczególnie dla dzieci.
Dziecięca Kraina Quadów  jest to miejśce pełne atrakcji dla najmłodszych. Zamysłem stworzenia Krainy Quadów było oderewanie dzieci od  telewizora, komputera oraz zapewnienie możliwości aktywnego wypoczynku z dozą relaksu dla najmłodszych członków rodziny.
Główną atrakcją w Krainie jest profesjonalny tor quadowy . W obiekcie znajduje się również sala zabaw dla najmłodszych, którzy pod czujnym okiem animatorki mogli odkrywać świat. W pełni  profesjonalny i atestowany plac zabaw wraz ze ścianką wspinaczkową, quady akumulatorowe, park linowy (mini), Multiplay Krokodyl, basen suche kulki oraz profesjonalne pole do gry w Paintboll oraz wiele innych atrakcji. Ochronę przed słońcem zapewnia drewniana altana.
W drodze powrotnej uczestnicy wyjazdu odwiedzili również miasto Busko Zdrój, gdzie mogli podziwiać urokliwy park Zdrojowy, a także jego centralne miejsce , piękny budynek "Łazienek" - najstarszego Sanatorium Marconi,( tzw. buskie łazienki powstały w 1836 roku, a zaprojektował je znany wówczas architekt Henryk Marconi). W budynku mieści się pijalnia wód i każdy uczestnik wyjazdu mógł skosztować wód leczniczych.
Dzięki dofinansowaniu UE uczestnicy projektu i osoby zależne mogli bezpłatnie zwiedzić ciekawe miejsce na mapie Polski. Celem wyjazdu było zacieśnienie więzi rodzinnych poprzez wspólne spędzanie czasu, w ramach którego UP mogli poświęcić więcej uwagi dzieciom. Wyjazd miał również na celu integrację środowiska lokalnego.